KONST / Litografier / Färglitografi 7585337
*
nr 758 5337
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografi , Lage Lindell (1920-1980), 22/44, bladets mått: 79 x 106
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 18:51:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 19:17:47
1
Vinnande bud
14/5 18:39:43
2
2.100 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lage lindell litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
nr 758 5337
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografi , Lage Lindell (1920-1980), 22/44, bladets mått: 79 x 106
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.500 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 19:17:47 | 1 | Vinnande bud |
| 14/5 18:39:43 | 2 | 2.100 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lage lindell litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



